Anasayfa

Çözümlerimiz

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı Ülkemizde son yıllarda en çok gelişim gösteren dijital pazarlama yöntemi olarak da adlandırılan ve çok pöpüler olmasının en büyük nedeni ülkemizdeki internet kullanım oranlarının artması ve insanların çok çabuk şekilde bilgiye ulaşmasıdır. Sosyal paylaşım siteleri en büyük özelliği ise takipçilerin ürün ve hizmetleri sunan ile takipçilerin iletişim kurabilmeleri sorduğu sorulara hızlı cevap alabildikleri plaform olmasıdır.


Sosyal medya yeni müşteriler edinebileceğiniz çok büyük bir platform halini almış durumda. Facebook, Twitter, Youtube, Pinterest, Tumblr, Swarm, Foursquare, İnstagram, Linkedin vb. gibi sosyal ağlar milyarları geçen kullanıcı sayısı ile çok geniş kitlelere 1 dk içinde paylaştığınız ürün, hizmet , kampanyalarınız ve video tanıtımlarınız dakikalar içinde binlerce kullanıcıya ulaşmanızı sağlar. Sosyal medya artık bir gereksimin halini almıştır firma ve şirketler ürünlerini kampanyalarını bu ağlarda paylaşarak marka değerlerini artırmanın yanı sıra sürekli göz önünde durarak bir kullanıcının ihtiyaca olmayan bir ürünü veya hizmeti bile lazım olur düşüncesi takip etmeye başlar.


Sosyal medya danışmanlığı artık ülkemizde de bir meslek haline gelmiş bulunmakda öyleki bu sektörde firmalar ve şirketler kurularak bu alandaki taleplere cevap verilmekte. Sosyal medya ajansı firmaların ihtiyaçlarına göre kampanya ve tanıtımlar düzenleyerek firmanın ürünlerini pazarlamasında önemli faktör haline geldi.


Firmanızın sunduğu hizmet veya ürünleriniz sosyal medyada ne kadar çok paylaşılır ve yorum yapılıp sizden bahsedilirse marka değeriniz artarak değer kazanırsınız ve bilinirliğiniz daha çok kitleye ulaşarak yeni müşteriler kazanmanıza olanak sağlar. Sosyal medyada var olan firmalar takipcilerinizi tanıyabilir ve ürün hizmetleriniz hakkında yapılan olumlu olumsuz yorumları eleştirileri öğrenmenizi sağlar ve ürün hizmetlerinizi müşterilerinizin istek ve talepleri doğrultusunda iyileştirerek daha fazla müşteri kazanarak ürün satışı gerçekleştirmenize olanak sağlar.Sosyal medya günümüzde şirketlerin kendi bünyelerinde bir sosyal medya uzmanı kontrolunde ekip oluşturarak daha etkin kullanmaya veya sosyal medya ajansı hizmeti sunan yerlerle çalışma yapmaktadırlar.


İnternetin günlük yaşantımızda bu kadar etkili olduğu noktada sosyal medya danışmanı lüks değildir tam aksine artık sosyal medya danışmanı bir ihtiyaç halini almıştır firma ve şirketler için. Artık reklam amaçlı daha önce en çok kullanılan radyo, gazete ilanları ve tv yayınları yerine daha ekonomik olan ve daha çok kitlelere ulaşmasına olanak sağlayan sosyal medya ajansları ile çalışmaya başlandı.


Sosyal Medya Danışmanı Sizlere Ne Gibi Faydalar Sağlar.


1) Şirketiniz kurumsallaşmasını ve sosyal medyada yer almanızı sağlar.

2) Şirketinizin web sitesini sosyal medya aracılığı ile binlerce kişiye ulaşmanızı sağlar.

3) İş hacminizin yeni müşterilerle büyümesini daha çok kazanç elde etmenizi sağlar.

4) En etkili ve hızlı reklam ve tanıtımınız yapılarak markalaşmanızda etkin röl oynar.

5) Sektörünüzde firmanızı rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlar.


Sbb Reklam Sosyal Medya Hizmetleri ile Size Neler Sunar;


Öncelikle, hedef ve beklentileriniz göz önüne alınarak Sosyal Medya hesaplarınız açılır ve kurgulanır, mevcut hesaplarınız revize edilerek hedef kitleye uygun ve dikkat çekici hale getirilir. (Facebook, Twitter, Google Plus, Youtube , Pinterest, foursquare Instagram , Bloglar… ) Sektörünüzde yurtiçi ve yurt dışında gelişen ilgili konular ile ilgili araştırmalar yapılarak bu gelişmelere uygun içerik ve görselleri hazırlarız.    Sektörde olası rakipler yakından takip eder, rakiplerin ve rakip hedef kitlelerinin davranışlarını takip ederek özgün bir şekilde güncel içerikler üretiriz. Gündem göz önünde tutularak konu dışına çıkmayacak şekilde güncel haber ve olaylarla ilgili paylaşımlar takip edilip takipçilerin sürekli dinamik ve etkileşim halinde olmasını amaçlarız. Youtube kanalı açarak ürün ve hizmetler ile ilgili vlog hazırlar, videoların diğer video sitelerine de yayılmasını amaçlarız. İçeriğe göre Pinterest, Google +, Foursquare, Instagram, Bloglar da görseller hazırlayarak paylaşımlar yaparız. 

Genel