Anasayfa

Faydalı Bilgiler

Google Adwords Reklam

 

Google Adwords Reklam hedeflenen kelimelerde tıklanma başına ücretlendirdiği ve dünya genelinde en çok kullanılan reklam hizmetidir. Google'ye reklam vermek isteyen firmaların kolayca kullanabileceği bir panel mevcut olup gerektiğinde online destekte alabiliyor firmalar.

Google Adwords Reklam google de ilk sayfada çıkmanın en garantili yoludur.Adwords reklam aramalarda ya en üstte (reklam) bağlantı adında çıkar veya yine sağ tarafda (reklamlar) şeklinde belirgin bir şekilde görüntülenir ve kullanıcıların bu reklamlara ulaşması sağlanır.


Google adwords reklamı kullanırken kendi sektörünüzdeki çıkmak istediğiniz kelimelerle ilgili seçimler yapmalısınız zaten google reklam panelinde de bunu düşünerek size reklam verirken sektörünüzle ilgili hangi kelimelerde aramalar yapıldığı bilgisini vermekle beraber reklam vermeniz gerektiğiniz ve o kelimeleri sizlere sunmaktadır eğer sizler googleye reklam vermek isterseniz bu panelde size sunulan kelimeleri seçip google  ye reklam vermenizde fayda var.


Google AdWords reklam ile internet kullanıcılarına belirli ürünler ya da hizmetler hakkında bilgi aradıkları sırada ulaşıp, ilgili ziyaretçilere sunduğunuz ürünlere ya da hizmetlere yöneltebilirsiniz. AdWords’ün tıklama-başı-maliyet tabanlı fiyatlandırması ile, yalnızca reklamınıza tıklandığında ödeme yaparsınız ve böylece masraflarınızı kontrol altında tutmanız kolaylaşır. Google AdWords reklam verdiğiniz de google bu reklamları sizin ürün yada iş grubunuz ile ilgili sitelere dağıtarak sizin sitenize daha çok ziyaretçi sağlamaktadır.Bu ziyaretler sizin web sitenizin trafiğinide artırır buda web sitenizin google tarafından değer almasında etken olabilir.


Bir firma sahibi olarak googleye ücretli sponsor bağlantı reklam verdiyseniz eğer verdiğiniz adwords reklam  google de çıkmıyor ve siz reklamınızı görememekteyseniz bunun birkaç nedeni var google adwords reklamda çıkmamanın sebeplerini şole sıralayabiliriz.

Adwords reklam verdiğiniz kelimede rekabet çokluğundan olabilir!
Tıklama bedelini düşük tuttuğunuz için olabilir!
Saat ve zaman birimi seçiminden dolayı olabilir!
Google yayıncı siteler de ki reklamı açık tutma da ekten olabilir!
Ülke ve dil seçimini yanlış seçmenizden de kaynaklanabilir!

Google Adwords Reklam ile ilgili detaylı bilgi ve hemen google' ye reklam vermek istiyorsanız bu linkten ulaşabilirsiniz.  https://www.google.com.tr/adwords/